ethan-sykes-TdM_fhzmWog-unsplash
Dagmara Kucewicz

Dagmara Kucewicz

KIEDY CIERPI PSYCHE I CIAŁO

Dotkliwe bóle głowy

Od kilku miesięcy Krzysztof cierpiał na dotkliwe bóle głowy. Miewał też inne bóle: pleców i brzucha. Wcześniej też je miewał, ale jakoś dawał sobie z nimi radę. Teraz już tracił siły, bo bywało, że ból nie ustępował przez wile dni.

W poszukiwaniu

Odwiedzał kolejnych lekarz w poszukiwaniu pomocy. Zaczął podejrzewać, że może cierpi na jakąś nieuleczalną chorobę. Był już niemal wszędzie od lekarza pierwszego kontaktu przez gastrologa, neurologa, ortopedę. Niestety nic nie znaleziono.

Poczucie winy

To przybiło go jeszcze bardziej. Jako to możliwe, on czuje się tak źle, nie może nawet wstać z łóżka! Taki stan doprowadzał go do poczucia winy, wymyślał sobie od leni, nieudaczników i najgorszych.

Zmęczenie zabierające życie

Krzysztof zwlekał się z wielkim trudem do pracy, ale było mu coraz trudniej. W pracy zauważył też, że ma coraz większe kłopoty z koncentracją. Często łapał się na tym, że robi jakieś zadanie, np.: czyta maila i zupełnie nie wie gdzie jest, co przeczytał. To powodowało, że robił sobie jeszcze większe wyrzuty.

Mam już dość

Pomyślał sobie, że musi coś z tym zrobić, bo się wykończy. W ukryciu przed rodziną poszukała kontakt do psychoterapeuty i umówił się na rozmowę.

Nareszcie nadzieja

Na spotkaniu dowiedział się, że na takie dolegliwości cierpi wiele osób. Psychoterapeuta polecił mu umówić się z psychiatrą i wyjaśnił, że to nie jest żaden wstyd, a wręcz przeciwnie, akt odwagi i rozsądku.  Kiedy człowiek cierpi na cukrzycę, to naturalne jest, że umawia się z odpowiednim lekarze i poddaje terapii. Tak samo ma się sprawa z dolegliwościami, które dotyczą naszego zdrowia psychicznego.  

Obserwujesz u siebie podobne symptomy? Masz pytanie? Napisz lub zadzwoń.

Udostępnij post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Dzień dobry,

miło mi, że jesteś. Ta strona powstała z myślą o osobach poszukujących pomocy. Być może czujesz się przytłoczona, rozdarta/ -y między obowiązkami, niemożliwością podjęcia decyzji czy brakiem sensu życia…

Nie ma bardziej Ważkiej Sprawy w Twoim życiu niż Twój komfort psychiczny jestem tutaj po to, aby Ci pomóc.

Zapraszam skontaktuj się

kontakt@dagmarakucewicz.pl