ASERTYWNOSC
Dagmara Kucewicz

Dagmara Kucewicz

KRÓTKA HISTORIA O ASERTYWNOŚCI

Nie jesteś pewna, czy możesz odmówić koleżance, pójścia z nią na zakupy, kiedy właśnie nie masz ochoty, bo przecież nie zaproponuje ci już następny raz, albo się obrazi…

Jesteś zmęczona, masz ból głowy, wołałbyś zostać w domu i ogarnąć kilka spraw, które już i tak długo czekają na swoją kolejkę.

Ale powiedzenie zdecydowanym głosem NIE sprawia prawdopodobnie i tobie, tak jak i wielu osobom spory problem. Obawiasz się, co może się wydążyć, gdy zachowasz się asertywnie. Strach nakazuje ci ciągle robić to, co od ciebie oczekują, koleżanka, partner, w pracy……

Ula też od dawna zmaga się z tym problem. W pracy myje po wszystkich szklanki, chociaż ją to strasznie wnerwia i ma ochotę napisać wielki plakat, że szklanki same się nie umyją! No, ale „tego się nie robi”, tylko każdego dnia zaciska zęby i myje koleje szklanki po innych … ”jutro zbiorę się w sobie i im powiem, jutro to zrobię”

Niestety kiedy nadchodzi jutro, nadchodzi też strach i decyzję o tym, aby nie umyć szklanek, albo powiedzieć co, o tym myśli Ula odkłada na kolejny dzień.

Ludzie mający trudności z asertywnością przywykli do tego, aby ignorować swoje uczucia, przez co nie reagują na bieżąco na odczuwane poczucie dyskomfortu, tylko odkładają i odkładają na kiedyś. No i dzieje się tak, że w momencie, kiedy są krzywdzeni, nie zauważają tego. Niemniej jednak poczucie dyskomfortu, narastająca złość pozostaje, gromadzi się i tak długo, aż się w końcu wylewa….

Jeśli i ty zmagasz się z kłopotami w asertywnej komunikacji. Może już wiele wiesz na ten temat a pomimo to, nie możesz ruszyć z miejsca? Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, czy odnośnie asertywności czy w innym psychologicznym temacie, napisz do mnie.

Masz pytanie, stoi przed Tobą cel, jakieś wyzwanie, chcesz rozwiązać problem? Stoisz w miejscu? Coś Cię hamuje, by ruszyć? Chcesz poznać i zrozumieć siebie oraz zredukować stres?  Umów się na rozmowę online lub napisz.

Chcesz poznać sprawdzone i skuteczne metody i sposoby, dzięki którym będziesz sprawniej działać i mieć udane życie, lepiej pokonywać codzienne trudności i żyć w zgodzie ze sobą?  Zapraszam Was serdecznie do WAŻKiej SPRAWY,   która zapewnia Wam wygodny i łatwy kontakt do produktów i usług: PORADY, KONSULTACJE, COACHING, WARSZTATY, KURSY ONLINE, E-BOOKI https://dagmarakucewicz.pl/sklep/

itd.  

Udostępnij post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Dzień dobry,

miło mi, że jesteś. Ta strona powstała z myślą o osobach poszukujących pomocy. Być może czujesz się przytłoczona, rozdarta/ -y między obowiązkami, niemożliwością podjęcia decyzji czy brakiem sensu życia…

Nie ma bardziej Ważkiej Sprawy w Twoim życiu niż Twój komfort psychiczny jestem tutaj po to, aby Ci pomóc.

Zapraszam skontaktuj się

kontakt@dagmarakucewicz.pl