aliyah-jamous-lQ1hJaV0yLM-unsplash
Dagmara Kucewicz

Dagmara Kucewicz

LĘK W KAŻDYM MIEJSCU

Bała się wielu rzeczy

Barbara przeżywała lęki od dłuższego czasu, bała się wielu rzeczy. Bala się zabierać głos na zebraniu w pracy, bała się poprosić szefa o podwyżkę, bała się odmówić koleżance, bała się na zebraniu u syna w szkole. Lęk był wszędzie wokół niej…

Widziała siebie jako słabą i kruchą.

Trwało to tak długo, że już nie wiedziała jak to jest inaczej. Widziała siebie jako słabą i kruchą. Już w dzieciństwie zwracała dużą uwagę na zdrowie i skarżyła się na rozmaite dolegliwości. bała się wielu rzeczy . Już w dzieciństwie zwracała dużą uwagę na zdrowie i skarżyła się na rozmaite dolegliwości.

Czy to zawał?

Dwa lata temu po kłótni i awanturze podczas zebrania w pracy, dostała ataku paniki. Początkowo nie wiedziała co się z nią dzieje, myślała, że ma zawał, że zaraz umrze, nie mogła oddychać, ani się ruszyć, serce waliło jak oszalałe, a na czole wystąpił pot.

Decyzja

Po tym zdarzeniu poszła do lekarza pierwszego kontaktu, a potem do kardiologa w poszukiwaniu wady serca. Okazało się, że z sercem wszystko w porządku, lekarz polecił jej kontakt z psychiatrą i psychoterapeutą.

Szok

Ta wiadomość ją przestraszyła. Nie wiedziała co robić, jak to z psychiatrą? Z drugiej strony, nie wiedziała jak sobie dalej radzić. Po zastanowieniu się zdecydowała się na rozmowę.

Ulga i nadzieja

Wyszła podbudowana i zmotywowana. Oczywiście jej dolegliwości nie ustąpiły, ale dowiedziała się, co ma robić dalej. No, a przede wszystkim, to nie było wcale tak źle. Miała zupełnie inne wyobrażanie o takim spotkaniu. Dowiedziała się też, że na różne problemy, lęki, trudności z emocjami cierpi bardzo wiele osób. Została pochwalona za to, że przyszła i dowiedziała się, że to początek drogi, żeby sobie pomóc, ale najważniejszy krok już za nią!

Umówiła się na spotkanie z psychoterapeutą, podczas pierwszych rozmów odpowiadała na wiele pytań i wypełniała kwestionariusze. Terapeutka tłumaczyła, że służy postawieniu diagnozy, czyli dokładnemu zbadaniu, z jakimi dolegliwościami się zmaga. Jak to zostanie ustalone to będą mogły dalej pracować nad zmniejszeniem jej cierpienia i poprawą stanu zdrowia.

Obserwujesz u siebie podobne symptomy? Masz pytanie? Napisz lub zadzwoń.

Udostępnij post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Dzień dobry,

miło mi, że jesteś. Ta strona powstała z myślą o osobach poszukujących pomocy. Być może czujesz się przytłoczona, rozdarta/ -y między obowiązkami, niemożliwością podjęcia decyzji czy brakiem sensu życia…

Nie ma bardziej Ważkiej Sprawy w Twoim życiu niż Twój komfort psychiczny jestem tutaj po to, aby Ci pomóc.

Zapraszam skontaktuj się

kontakt@dagmarakucewicz.pl