O MNIE

Nazywam się Dagmara Kucewicz,  jestem psychoterapeutką i uczę jak rozplątać swoje supełki, zapraszam Cię opowiedz mi o swoich potrzebach. 

Nie ma bardziej Ważkiej Sprawy w Twoim życiu niż Twój komfort psychiczny – jestem tutaj po to, aby Ci pomóc. Ważka Sprawa to miejsce, w którym Twoje sprawy są ważne, powstało z myślą o osobach poszukujących pomocy. Ważka Sprawa to miejsce, w którym Twoje sprawy są ważne. 

Tutaj poznasz skuteczne metody wyjścia z wielu trudnych życiowych sytuacji oraz możesz liczyć zarówno na profesjonalne wsparcie, jak i dostęp do wiedzy.

Opracowałam dla Ciebie kilka dróg, którymi możemy wspólnie udać się, aby Twoje życie stało się pełniejsze. 

Wykształcenie i doświadczenie pozwala mi stosować najskuteczniejsze metody pracy z pacjentem. 

W Ważkiej Sprawie możesz umówić się na sesję terapeutyczną, na konsultacje z psychologiem online, coaching lub skorzystać z nowoczesnego kursu uczenia się Geniusz.

WAŻKA SPRAWA powstała z myślą o osobach poszukujących pomocy i jest moim autorskim projektem, który oparłam o wiedzę, wykształcenie i umiejętności.

Często spotykam się z tym, że Klientka, czy Klient przychodzi nie tylko z osobistym kłopotem, lecz z problem w swojej rodzinie, czy związku i poszukuje pomocy i odpowiedzi, co można zrobić lepiej.

Pracuję z osobami dorosłymi i młodzieżą. Pomagam osobom cierpiących z powodu depresji, lęków, stresu, poczucia osamotnienia, braku sensu życia, straty i braku motywacji, a także problemów w kontaktach społecznych; z osobami w kryzysie psychicznym.

Życie nie stoi w miejscu i stawia przed nami często nowe wyzwania. Jedni radzą sobie z nimi lekko i przeskakują je niczym lekkoatleta płotki w biegu. Inni potrzebują więcej wsparcia, albo konkretnych metod, bo wcześniej ich nie poznali. W swojej pracy uczę właśnie takich metod. Nazwałam to  metaforycznie rozwiązywaniem supełków.

WAŻKA SPRAWA to miejsce dla osób, które chcą naprawić swoje relacje z partnerem, dziećmi lub rodziną. Chcą uwolnić się od cierpienia, zmienić swoje życie, pozbyć się szkodliwych nawyków czy doświadczanego stresu. Potrzebują przepracować trudny temat (żałobę, stratę, chorobę czy bolesne rozstanie), posiadają blokady, które uniemożliwiają szczęśliwe życie. 

Psychoterapia poznawczo-behawioralna należy do najbardziej sprawdzonych metod psychoterapii. Pacjent podczas sesji terapeutycznej poznaje swoje utrwalone zachowania, sposób myślenia i pracuje nad nimi. Jest to metoda o szerokim zastosowaniu i może być stosowana przy wielu zaburzeniach:

 • depresja
 • trudności w regulacji emocji
 • afektywne zaburzenia nastroju
 • zaburzenia lękowe
 • ataki paniki 
 • wypalenie zawodowe
 • zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne
 • różnego rodzaju fobie 
 • lęk społeczny
 • nadmierny stres
 • zaburzenia snu
 • przewlekłe zmęczenie
 • zespoły bólowe

 

Pracuję zgodnie z zasadami i kodeksem pracy etycznej psychologa, jak również  systematycznie uczestniczę  w superwizji.  

 

Sesje terapeutyczne w bezpiecznej przestrzeni

W dzisiejszym świecie czas jest niezwykle cenny, nie poświęcamy go niestety na najważniejsze wartości – nasze zdrowie i komfort psychiczny. Możesz spotkać się z terapeutą  zarówno w gabinecie jak i w twojej bezpiecznej przestrzeni, dzięki możliwości pracy online jakie daje Ważka Sprawa. Ten nowoczesny, wygodny i sprawdzony sposób terapii on-line przynosi doskonałe efekty. Pacjent w otoczeniu, w którym czuje się bezpiecznie, może spotkać się z terapeutą bez wychodzenia z domu – nie musi opuszczać swojej strefy komfortu, dzięki czemu możemy wydajniej pracować.

Uczę jak dzięki wiedzy z psychologii lepiej radzić sobie i pokonywać codzienne trudności w życiu osobistym czy zawodowym, w związku oraz rodzinie. Każdego dnia uważnie doświadczam życia i stosuję to, czego uczę w Ważkiej Sprawie. Moje wieloletnie zainteresowanie mindfulness  oraz psychologią poznawczą zaowocowało w postaci nowych produktów i usług (m.in.: webinnary, E- kursy, E- booki).

Moje Klientki i Klienci, to osoby, które miały już dość czekania na cud i same zabrały się za zmiany w swoim życiu. Jedni Klienci przysłali następnych i tak zwaną “pocztą pantoflową” przekazywali sobie informację, w czym mogę pomóc. Bardzo cieszy mnie, że moje Klientki i Klienci chcą mieć dobrą relację i żyć w świadomej szczęśliwej rodzinie, że chcą mieć udane życie. Zapraszam i Ciebie.

Jeśli chcesz ze mną pracować to świetnie, jeśli nie masz jeszcze pewności – sprawdź! Jak? Możesz umówić się na wstępną konsultację. Podczas konsultacji, która trwa 30 minut, Ty poznasz mnie lepiej, a ja uważnie wysłucham Twojej historii. Po konsultacji możesz podjąć każdą decyzję, możesz powiedzieć, że nie chcesz teraz pogłębiać dalszej pracy nad sobą, możesz wybrać coś z oferty, albo możemy podjąć dalszą współpracę i wówczas podpisujemy kontrakt.

Etapy pracy i ilość spotkań omawiam indywidualnie dostosowując do Twojej sytuacji.

Ważka Sprawa to również coaching.

Ta nowoczesna metoda pracy nad sobą powstała w odpowiedzi na współczesne potrzeby ludzi zdeterminowanych na osiąganie sukcesów zawodowych i osobistych. Skuteczna jest tylko wówczas, gdy Twoim coachem jest wykształcony i doświadczony psycholog. Coaching jest dla Ciebie, jeśli boisz się zmian w życiu, ale bardzo ich pragniesz. Sesje coachingowe pozwalają pokonać Twoje lęki i ograniczenia od podstaw. Dzięki temu usuniemy wspólnie blokady, które nie pozwały Ci żyć pełnią życia.

Nie ma bardziej Ważkiej Sprawy w Twoim życiu niż Twój komfort psychiczny – jestem tutaj po to, aby Ci pomóc, wskazać właściwą drogę naszej wspólnej pracy i razem z Tobą cieszyć się z osiąganych efektów.