O MNIE

WAŻKA SPRAWA  jest moim autorskim projektem, który oparłam o wiedzę, wykształcenie, umiejętności i wszystko, co najlepsze z mojego ponad 20-letniego doświadczenia zawodowego.

Często spotykam się z tym, że Klientka czy Klient przychodzi nie tylko z osobistym kłopotem, lecz z problem w swojej rodzinie, czy związku i poszukuje pomocy i odpowiedzi, co można zrobić lepiej.

Specjalizuję się w pracy z osobami dorosłymi i młodzieżą. Pomagam osobom cierpiących z powodu depresji, lęków, stresu, poczucia osamotnienia, braku sensu życia, straty i braku motywacji, a także problemów w kontaktach społecznych; z osobami w kryzysie psychicznym.

Życie nie stoi w miejscu i stawia przed nami często nowe wyzwania. Jedni radzą sobie z nimi lekko i przeskakują je niczym lekkoatleta płotki w biegu. Inni potrzebują więcej wsparcia, albo konkretnych metod, bo wcześniej ich nie poznali. W swojej pracy uczę właśnie takich metod. Nazwałam to  metaforycznie rozwiązywaniem supełków.

To miejsce dla osób, które potrzebują naprawić swoje relacje z partnerem, dziećmi lub rodziną. Chcą uwolnić się od cierpienia, zmienić swoje życie, pozbyć się szkodliwych nawyków czy doświadczanego stresu. Potrzebują przepracować trudny temat (żałobę, stratę, chorobę czy bolesne rozstanie), posiadają blokady, które uniemożliwiają szczęśliwe życie. 

Dlaczego warto pracować ze mną?

Jestem terapeutą i specjalizuję się w pracy z osobami dorosłymi i młodzieżą. Psychoterapia służy osobom znajdującym się w kryzysie, kiedy dominują negatywne uczucia, rozdzierające lęki, cierpienie, zaburzenia nastroju, depresja, lub traumatyczne doświadczenia, poczucie osamotnienia, brak sensu życia. Psychoterapia poznawczo-behawioralna należy do najbardziej sprawdzonych metod psychoterapii. Pacjent podczas sesji terapeutycznej poznaje swoje utrwalone zachowania, sposób myślenia i pracuje nad nimi. Jest to metoda o szerokim zastosowaniu i może być stosowana przy wielu zaburzeniach:

 • depresja
 • trudności w regulacji emocji
 • afektywne zaburzenia nastroju
 • zaburzenia lękowe
 • ataki paniki 
 • wypalenie zawodowe
 • zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne
 • różnego rodzaju fobie 
 • lęk społeczny
 • nadmierny stres
 • zaburzenia snu
 • przewlekłe zmęczenie
 • zespoły bólowe

Mój sposób i styl pracy jest wypadkową wykształcenia, zainteresowań i praktyki zawodowej. Wiedzę i umiejętności nabywałam przez kolejne lata systematycznie kształcąc się i praktykując, zarówno w pracy indywidualnej jak i grupowej. Przez te lata miałam okazję pracować (i współpracować) jako psycholog i terapeuta z: ośrodkami ambulatoryjnej pomocy psychiatrycznej, placówkami medycznymi, placówkami pomocy doraźnej, placówkami oświatowymi, z uczelniami wyższymi, fundacjami, stowarzyszeniami, instytucjami, firmami szkoleniowymi, urzędami, czy firmami.  Mam doświadczenie w pracy: z osobami w kryzysie psychicznym, z zaburzeniami psychicznymi, z uzależnionymi i współuzależnionymi, w prowadzeniu grup (wsparcia, grup dla rodziców,  grup psychoedukacyjnych, treningów redukcji stresu, umiejętności poznawczych, umiejętności społecznych, treningów mindfulness oraz wielu innych). 

Pracuję zgodnie z zasadami i kodeksem pracy etycznej psychologa, jak również  systematycznie uczestniczę  w superwizji.  

Sesje terapeutyczne w bezpiecznej przestrzeni

W dzisiejszym świecie czas jest niezwykle cenny, nie poświęcamy go niestety na najważniejsze wartości – nasze zdrowie i komfort psychiczny. Możesz spotkać się z terapeutą  zarówno w gabinecie jak i w twojej bezpiecznej przestrzeni, dzięki możliwości pracy online jakie daje Ważka Sprawa. Ten nowoczesny, wygodny i sprawdzony sposób terapii on-line przynosi doskonałe efekty. Pacjent w otoczeniu, w którym czuje się bezpiecznie, może spotkać się z terapeutą bez wychodzenia z domu – nie musi opuszczać swojej strefy komfortu, dzięki czemu możemy wydajniej pracować.

Uczę jak dzięki wiedzy z psychologii lepiej radzić sobie i pokonywać codzienne trudności w życiu osobistym czy zawodowym, w związku oraz rodzinie. Każdego dnia uważnie doświadczam życia i stosuję to, czego uczę w Ważkiej Sprawie. Moje wieloletnie zainteresowanie mindfulness  oraz psychologią poznawczą zaowocowało w postaci nowych produktów i usług (m.in.: webinnary, E- kursy, E- booki).

Moje Klientki i Klienci, to osoby, które miały już dość czekania na cud i same zabrały się za zmiany w swoim życiu. Jedni Klienci przysłali następnych i tak zwaną “pocztą pantoflową” przekazywali sobie informację, w czym mogę pomóc. Bardzo cieszy mnie, że moje Klientki i Klienci chcą mieć dobrą relację i żyć w świadomej szczęśliwej rodzinie, że chcą mieć udane życie. Zapraszam i Ciebie.

Jeśli chcesz ze mną pracować to świetnie, jeśli nie masz jeszcze pewności – sprawdź! Jak? Możesz umówić się na wstępną konsultację. Podczas konsultacji, która trwa 30 minut, Ty poznasz mnie lepiej, a ja uważnie wysłucham Twojej historii. Takie spotkanie ma swoją strukturę, jest część informacyjna, jest czas dla Ciebie, jest czas na pytania i odpowiedzi.

Po konsultacji możesz podjąć każdą decyzję, możesz powiedzieć, że nie chcesz teraz pogłębiać dalszej pracy nad sobą, możesz wybrać coś z oferty, albo możemy podjąć dalszą współpracę i wówczas podpisujemy kontrakt.

Możliwe metody pracy:

 • Psychoterapia – zarówno w gabinecie, jaki i online
 • Konsultacje i pomoc psychologiczna.
 • Coaching rodzicielski, coaching par, coaching życiowy (live coaching)
 • Warsztaty, kursy i E- kursy oraz webinary – dla dorosłych, dla młodzieży.
 • Publikacje – E-booki, testy, książki ćwiczeń i dodatki do pracy itp.

Etapy pracy:

 • Pierwsze spotkanie – diagnostyczne, zebranie i przekazanie informacji, często też wypełnienie odpowiednich do sytuacji i potrzeb formularzy, czy testów, wyznaczenie wstępnych ogólnych celów. Informacje zwrotne.
 • Kolejne spotkania, sesje –  pierwsza po diagnostycznej sesja ma też nieco odmienny przebieg odbywa się na niej między innymi podsumowanie, oraz rozpoznanie problemu i wyznaczenie celów. Kolejne sesje mają swój schemat (między innymi: praca między sesjami, aktualny stan, najważniejszy priorytet na ten moment, ustalenie programu, praca nad problemem zgodnie z ustalonymi celami).

Ilość spotkań:

 • Najczęściej umawiamy raz w tygodniu, w zależności od problemu praca może trwać od kilku tygodni do dwóch lat.

Ważka Sprawa to również coaching.

Ta nowoczesna metoda pracy nad sobą powstała w odpowiedzi na współczesne potrzeby ludzi zdeterminowanych na osiąganie sukcesów zawodowych i osobistych. Skuteczna jest tylko wówczas, gdy Twoim coachem jest wykształcony i doświadczony psycholog. Coaching jest dla Ciebie, jeśli boisz się zmian w życiu, ale bardzo ich pragniesz. Sesje coachingowe pozwalają pokonać Twoje lęki i ograniczenia od podstaw. Dzięki temu usuniemy wspólnie blokady, które nie pozwały Ci żyć pełnią życia.

Nie ma bardziej Ważkiej Sprawy w Twoim życiu niż Twój komfort psychiczny – jestem tutaj po to, aby Ci pomóc, wskazać właściwą drogę naszej wspólnej pracy i razem z Tobą cieszyć się z osiąganych efektów.

KWALIFIKACJE

Jestem absolwentką psychologii, a ponieważ mój zawód wymaga stałego dokształcania się, dlatego  zdobywałam  dodatkowe kwalifikacje zawodowe. Jestem też absolwentką:  Szkoły Analizy Transakcyjnej (I, II, III st. -rekomendacja PTP), a aktualnie podczas ścieżki psychoterapeutycznej w Szkole Terapii Poznawczo – Behawioralnej CBT, absolwentką dwóch szkół coachingu (International Coaching Community oraz Practitioner Coach Diploma Noble Manhattan Coaching). Ukończyłam także Europejską Szkoła Trenerów Biznesu Grupy SET. Mam też kwalifikacje trenera technik poznawczych, a swój warsztat pogłębiałam przez wiele lat o własną praktykę mindfulness oraz formalne kursy jak m.in.:  Trening uważności w pracy z dziećmi i młodzieżą (Ogólnopolskie Forum Mindfulness). Wszystkie moje kwalifikacje jakie zdobyłam w Polsce zostały uznane przez Ministerstwo w Niemczech i uzyskałam adekwatne akredytacje, jak też pozwolenia z Der Berufsverband Deutscher Psychologinnen und Psychologen e.V . Jestem członkiem POLSKIEGO TOWARZYSTWA TERAPII POZNAWCZEJ I BEHAWIORALNEJ. 

Dodatkowo kwalifikacje:

 • Szkoła Analizy Transakcyjnej w Poznaniu – I, II, III st. -rekomendacja PTP
 • Szkoła Trenerów Biznesu SET- Europejska Szkoła Trenerów Biznesu Grupy SET – Poziom Zaawansowany, Business Trainer- podyplomowe studia dla trenerów Biznesu
 • Noble Manhattan Coaching – dyplomowy kurs coaching-Practitioner Coach Diploma (PCD)
 • Noble Manhattan Coaching – dyplomowy kurs coachingu- Coaching Fundamential Certificate – kurs certyfikowany personal/life/executive coaching I corporate/managerial/executive coaching
 • Programu Doradztwa Zawodowego Richarda Bollesa- Licencjonowany Trener Amerykańskiego Programu Doradztwa Zawodowego Richarda Bollesa „Spadochron
 • Certyfikowany coach ICC- International Coaching Community – certyfikowany coach ICC 
 • Trener technik poznawczych, uczenia się, technik pamięciowych – Tubaj
 • Trening uważności w pracy z dziećmi i młodzieżą- Ogólnopolskie Forum Mindfulness Warszawa
 • Asklepios Kliniken Hamburg, Akademie für Ärztliche- Klinika Asklepios Hamburg- “Powrót do pracy z chorobą psychiczną. Perspektywy dla osób chorych psychicznie” – Asklepios Kliniken Hamburg, Akademia Ciągłej Edukacji Medycznej.
 • Ośrodek pomocy dla uzależnionych – Suchtberatung Kodrobs Altona-„Podwójna diagnoza choroba psychiczna z uzależnieniem” Kodrobs Altona
 • Uniwersytecki Szpital Akademicki UKE Hamburg- Universitätsklinikum Hamburg- Eppendorf-Psychoseseminar am UKE Trialogischer Austausch im Universitäts- Psychoseseminar am UKE-wymiana w University Medical Center Hamburg- cykl seminariów w szpitalu akademickim- Seminaria służą szkoleniu specjalistów, edukacja medyczna.

W WOLNYM CZASIE

Uwielbiam się uczyć i czytać książki. Bez książki, nie ruszam się nigdzie! Wędrówki górskie dają mi radość, dystans, piękne wrażenia i sporą dawkę ruchu i drogocennego zmęczenia.  Gotowanie i pieczenie uwielbiałam od dziecka i nadal daje mi dużo frajdy. Lubię Jazz i Rock, oraz “ciężkie” kino. Jeśli chodzi o sport to szalenie lubię jeździć na rolkach, a roweru używam go jako środka transportu i poruszam się na nim przez większość roku. Filozoficznie najbliżej mi do Stoików. Od 20 lat medytuję, uprawiam też jogę i mindfulness.

Referencje