O MNIE

Nazywam się Dagmara Kucewicz, jesteś na moim blogu i jeśli masz ochotę poznać mnie bliżej, to chętnie opowiem Ci dlaczego zaczęłam go pisać i stworzyłam Ważką Sprawę.

Bardzo wcześnie założyłam swoją własną firmę, dzięki niej byłam niezależna. No, a później byłam już tak zajęta realizacją kolejnych etapów rozwoju, że w konsekwencji padłam ofiarą swojej pracowitości. To paradoks, bo z jednej strony znałam doskonale temat i wiedziałam jak należy się chronić, aby zachować zdrowie i nie zachorować od nadmiaru pracy, stresu związanego z terminową realizacją zobowiązań. Z drugiej strony, twarde realia rynku wymagały ode mnie zupełnie czegoś innego. Zajęta, zabiegana, wiecznie w drodze, nie zauważyłam nawet kiedy moje zdrowie zaczęło domagać się uwagi. W nawale obowiązków zapominałam, że ja sama też potrzebowałam odpocząć.

Trwało tak do czasu, w którym osiągnęłam etap, w gdy podczas rozmowy, siedzący naprzeciwko mnie ludzie ze dziwieniem pytali: „co się dzieje z Pani okiem?” No tak, a ja nie wiedziałam, co odpowiedzieć „guz, czy tylko stres”, bo wtedy jeszcze nikt tego nie wiedział, ale to był moment, kiedy podjęłam decyzję o zmianie.

Sześć lat temu wyciągnęłam wnioski, zamknęłam ten rozdział mojego życia i zajęłam się tym, co najważniejsze. Trzeba było tylko kilka drobnych zmian, aby te same pasje zawodowe inaczej realizować. Dziś każdego dnia uważnie doświadczam życia i stosuję to, czego uczę w Ważkiej Sprawie.

Ważka Sprawa to mój autorski projekt, w którym zawarłam wszystko, co najlepsze z mojego ponad 20-letniego doświadczenia zawodowego. Uczę jak dzięki wiedzy z psychologii lepiej radzić sobie w życiu i pokonywać codzienne trudności. Moje klientki i klienci, to osoby, które poszukują rozwiązań, by sprawniej działać i i osiągać cele. To osoby, które chcą podnieść efektywność i mieć udane życie.  

KWALIFIKACJE

Jestem absolwentką psychologii, aktualnie podczas ścieżki psychoterapeutycznej w Szkole Terapii Poznawczo – Behawioralnej CBT. Zawód psychologa wymaga stałego dokształcania się, dlatego przez wiele lat zdobywałam dodatkowe kwalifikacje zawodowe (szczegóły znajdziesz tutaj).

W WOLNYM CZASIE

Uwielbiam się uczyć ciągle czegoś nowego i czytać książki. Bez książki, nie ruszam się nigdzie! Wędrówki górskie to jedno z moich ulubionych zajęć. Gotowanie i pieczenie uwielbiałam od dziecka i muszę przyznać, że nadal daje mi dużo frajdy. Lubię Jazz i Rock, oraz “ciężkie” kino. Szalenie lubię jeździć na rolkach. Nie wiem, czy rower tu umieszczać, gdyż używam go jako środka transportu i poruszam się na nim przez większość roku. Filozoficznie najbliżej mi do Stoików. Medytuję, uprawiam jogę i mindfulness.

Referencje