PSYCHOTERAPIA. POMOC PSYCHOLOGICZNA. KONSULTACJE I DORADZTWO.

Co to jest i kiedy jest potrzebna psychoterapia?

Psychoterapia nie jest zwykłą rozmową,  to stosowanie metod opartych o rozmowę, w celu pomocy osobom zmagającym się z różnorodnymi problemami. Psychoterapia służy poprawie dobrostanu i zdrowia psychicznego, rozwojowi relacji i umiejętności społecznych, może dotyczyć zmiany lub radzenia sobie z dokuczliwymi zachowaniami, przekonaniami, obsesjami, myślami lub emocjami.

Psychoterapia nie jest też takim leczeniem o jakim myślimy idąc do lekarza, np.: do dentysty, gdzie pacjent jest raczej bierny, niż aktywny, a jedynie poddaje się zabiegom leczniczym.

Rozmowa terapeutyczna pomaga uświadomić sobie, z czego wynikają aktualne kłopoty, dostrzec powtarzające się schematy oraz utrudniające życie przekonania i zastanowić się, czy chcemy je zmieniać. A jeśli tak, to w jakim kierunku mają iść te zmiany.

Z psychoterapii warto skorzystać zawsze wtedy, kiedy czujemy, że doświadczane przez nas trudności życiowe przerastają nas i nie jesteśmy w stanie sami sobie z nimi poradzić.

Z terapeutą możesz pracować stacjonarnie lub online.

Terapia i konsultacje online to odpowiedź na współczesny tryb życia. Wygodna forma spotkań ze specjalistą w zaciszu Twojego własnego domu, ułatwia podjęcie decyzji o rozpoczęciu terapii.

Psychoterapia online to łatwiejszy dostęp do specjalisty, bez konieczności dojazdów na wizytę.

Moje doświadczenie to gwarancja fachowej diagnostyki Twojego problemu i zaproponowania najskuteczniejszej formy pomocy.

Możliwość pracy z psychologiem przez Internet może okazać się skuteczniejsza od metod tradycyjnych, ze względu na większe poczucie bezpieczeństwa i dyskretną formę takich spotkań. Łatwiej mówić o swoich problemach bez konieczności opuszczania swojej strefy komfortu.

 

Dla kogo przeznaczone są konsultacje online?

Wiedza i doświadczenie terapeutyczne pozwalają mi na fachowe doradztwo zarówno w sferze życia prywatnego, jak i zawodowego. Nie musisz pozostać sam ze swoimi problemami, nawet jeśli bardzo się ich wstydzisz, bo uważasz je za słabość. Nasze konsultacje pozwolą Ci dokładnie zlokalizować problem i podjąć decyzję o podjęciu terapii.

Konsultacje psychologiczne online są dla Ciebie jeśli:

 • Jesteś narażony na długotrwały stres w pracy lub życiu rodzinnym?
 • Czujesz, że „coś” blokuje Twój rozwój osobisty?
 • Szukasz nowej drogi życiowej?
 • Masz trudne relacje z partnerem lub dziećmi?
 • Jesteś w trakcie lub po rozwodzie i nie wiesz co dalej?
 • Czujesz, że wypaliłeś się zawodowo?
 • Nie potrafisz zarządzać swoim czasem?
 • Stoisz przed wyborem nowej drogi i boisz się zmian?
 • Masz trudności, problemy
 • Znajdujesz się stale w stresie
 • Masz kłopoty ze zdrowiem (oraz obawy, lęki, zmienne nastroje, nerwowość, trudności ze snem)

 

Możliwe metody: psychoterapia, konsultacje i pomoc psychologiczna.

Pierwsza część, diagnostycznaPodczas kilku (1-4) spotkań udzielę Ci specjalistycznej porady psychologicznej, oraz wskażę dalszą drogę. Zasięgnięta podczas konsultacji opinia będzie doskonałym fundamentem do pozytywnych zmian w Twoim życiu.

Na początku odbywa się zebranie i przekazanie informacji, często też wypełnienie odpowiednich do sytuacji i potrzeb formularzy czy testów, wyznaczenie wstępnych ogólnych celów. Informacje zwrotne. Odbywa się zazwyczaj w ciągu 1-4 spotkań, a ich celem jest poznanie i zdiagnozowanie problemu. Nie musisz decydować się na dalszą współpracę, ani inne formy pomocy. Ale możesz także skorzystać z naszej oferty produktów i usług: warsztatów, coachingu, kursów, e-booków. Możemy podjąć dalszą współpracę i wówczas podpisujemy kontrakt.

Kolejne sesje –  mają swój schemat (między innymi: praca między sesjami, aktualny stan, najważniejszy priorytet na ten moment, ustalenie programu, praca nad problemem zgodnie z ustalonymi celami).

Ilość spotkań – w zależności od wybranej metody, wspólna praca może trwać od kilku tygodni, do nawet dwóch lat.

 

PSYCHOTERAPIA

Problemy psychiczne to temat tabu – nie chcemy się do nich przyznać, wypieramy je ze świadomości, nie potrafimy o nich otwarcie rozmawiać. Udanie się na psychoterapię lub terapię małżeńską to wciąż akt odwagi i często wstydliwa tajemnica. Rozumując w ten sposób popełniamy ogromny błąd. Profesjonalna pomoc psychologiczna to doskonała droga do lepszej jakości życia.

Jeśli to czytasz, jesteś na dobrej drodze – to właściwe miejsce, aby poszerzyć swoją wiedzę i zasięgnąć fachowej porady. Podczas spotkania ze mną uzyskasz informację o tym, gdzie tkwi Twój problem. 

Pamiętaj – psycholog nie będzie Cię oceniać, owszem będzie analizować Twoje zachowania, ale tylko po to, aby mógł Ci pomóc. Bez względu na to, czy przychodzisz do mnie z problemem dotyczącym relacji, czy pracy zawodowej moja pomoc opierać się będzie na szczerej rozmowie i wspólnej analizie dręczących Cię lęków i wątpliwości.

Psychoterapia to również wydajne wsparcie Twojego rozwoju zawodowego i biznesowego. Wsparcie psychologa pomoże rozładować ogromny stres, który wiąże się z prowadzeniem biznesu lub zajmowaniem odpowiedzialnego stanowiska w organizacji. Taka konsultacja z pewnością sprawi, że zaczniesz inaczej postrzegać swój zespół i będziesz nim zarządzać wydajniej

Psycholog zajmuje się m.in.:

 • diagnozowaniem 
 • udzielaniu pomocy psychologicznej
 • pomaganiu poprzez rozmowę, konsultację

 

Warto spotkać się  z psychologiem gdy:

 • pojawiają się problemy osobiste
 • konflikty w rodzinie lub w pracy
 • przychodzą trudne sytuacje życiowe i kryzysy

 

Pomoc psychologiczna to zakres działań, jakie podejmuje psycholog, aby udzielić pomocy osobie doświadczającej życiowego kryzysu, trudności, problemów. Wsparcie psychologa jest pomocne także w procesie rozwoju osobistego

Forma pracy online powstała z myślą o osobach, które mają utrudniony dostęp do specjalisty, bądź też mają problem z otwarciem się, mają problem z dojazdem, mieszkają za zagranicą, lub po prostu brakuje im czasu.

Zapraszam i Ciebie. Jeśli chcesz ze mną pracować, to świetnie jeśli nie masz jeszcze pewności – sprawdź!

Podczas  konsultacji, która trwa 30 minut, Ty poznasz mnie lepiej, a ja uważnie wysłucham Twojej historii. Takie spotkanie ma swoją strukturę, jest część informacyjna, są pytania, jest czas dla Ciebie. Po konsultacji możesz podjąć każdą decyzję, możesz powiedzieć, że nie chcesz teraz pogłębiać dalszej pracy nad sobą, możesz wybrać coś z oferty, albo możemy podjąć dalszą współpracę i wówczas podpisujemy kontrakt. 

Skontaktuj się ze mną. Wybierz swój temat rozmowy