IMG_4296
Dagmara Kucewicz

Dagmara Kucewicz

W BEZPIECZNEJ PRZESTRZENI

Przede wszystkim mam ogromną nadzieję, że podczas gdy czytasz mój wpis, jesteś w pełnym zdrowiu i życzę Ci, aby tak pozostało. Zdecydowałam się odnieść do aktualnej sytuacji i napisać kilka słów, gdyż otrzymuję wiele pytań od zaniepokojonych osób.

Obecne lęki i niepokoje są naturalne

Oczywiście rozumiem, że może być trudno zachować spokój umysłu i zdrowy dystans, gdyż dodatkowym czynnikiem potęgującym niepokój, są bombardujące nas z każdej strony doniesienia, o różnym stopniu wiarygodności. Obawy są naturalne i nie jest niczym dziwnym, kiedy w trudnej sytuacji odczuwamy strach czy większy stres. Co robić? Co z moją rodziną? Co z moją pracą? Czy dostanę wypłatę? Czy będzie z czego zrobić opłaty? Te i wiele innych pytań nieustanie krążą w głowie niejednej osoby.

Nowa sytuacja dla wszytkich.

Możemy bać się o zdrowie naszych najbliższych, lub nasze własne. Sytuacja w jakiej się znaleźliśmy, jest dla nas nowa i może wzbudzić w nas rozmaite postawy i emocje. Jednak to, co i jak intensywnie przeżywamy, różni się w zależności od naszego położenia. Wpływa na nie wiele czynników: nasz wiek, stan zdrowia, miejsce zamieszkania, sytuacja osobista i zawodowa, wsparcie otoczenia (lub jego brak), nasze nawyki i wiele innych.

Wspólna sytuacja – odmienne zachowania.

Sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy dotyczy nas wszystkich. Jednak to, jak się w niej odnajdujemy, co robimy i jak, jest już indywidualnie odmienne. Jak to się dzieje? Każdy z nas ma swoje rutynowe sposoby zachowania i reagowania, których się już wiele lat temu wyuczył. Wszyscy postrzegamy świat poprzez nasze osobiste filtry, tak jakbyśmy cały czas na nosie nosili okulary, ze szkłami o określonej barwie. Te metaforyczne okulary uformowane zostały między innymi przez nasze przeżycia, przekonania i wpływają na interpretację wszystkiego, czego doświadczamy. Przez całe lata przywykliśmy do określonych działań, które są jak nasza druga skóra i nie jest to niczym niezwykłym, że w stresujących okolicznościach włączają się nasze automatyzmy. Nic więc dziwnego, że jeśli trudno się Tobie zdystansować, nie umiesz się odprężyć i wybrać to, co teraz najważniejsze, to odczuwasz lęki, niepokoje i Twoje myśli krążą wokół tych samych pytań. Dobra wiadomość: możesz się nauczyć to zmienić.

Jak sobie lepiej radzić?

Jak nauczyć się lepiej radzić w trudnej sytuacji, jak zmienić ograniczające osobiste filtry? Między innymi dzięki psychoterapii. Jeśli masz pytanie dotyczące obszaru psychoterapii, psychologii, zdrowia psychicznego, relacji w rodzinie, to zapraszam do kontaktu: +48 791 211 172, kontakt@dagmarakucewicz.pl

Różni ludzie, różne zachowania.

Tak jak i zawsze, są wokół nas osoby, które zachowują podobnie do nas, lub zupełnie inaczej, są tacy, którzy lekceważą, bagatelizują, krytykują lub panicznie się boją. Bez względu na to, co robią inni, zastanów się:

Co dla Ciebie jest najlepsze? Jak ty chcesz się zachować? Co zrobić, a czego nie robić? Czego potrzebujesz?

Są i takie osoby, które piszą, pytają i poszukują otuchy i wsparcia. Zapewne wiesz, że moje psychologiczne zadania i działania prowadzę w dwóch równoległych płaszczyznach: offline, czyli osobiście oraz online. Myślę sobie, że akurat teraz przyda się właśnie ta druga forma: online.

Nowoczesne rozwiązania na tradycyjne problemy

Zachęcam Cię: zadbaj o siebie jak najlepiej! Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich potrzebuje wsparcia, to służę swoją pomocą. Jeśli odczuwasz niepokój i chcesz lepiej sobie poradzić obawami i nie dać się przytłoczyć strachem, to zapraszam Cię do kontaktu, możemy pracować online w Twojej bezpiecznej przestrzeni.

Dlaczego online?

Zamiast przemieszczać się przez całe miasto środkami komunikacji, możesz spokojnie i bezpiecznie zadbać o siebie, dać sobie pomóc w domowym zaciszu.

Bez względu na to gdzie teraz jesteś, możesz liczyć na pomoc w dogodnych dla siebie godzinach. Sesja online zapewnia komfort bez konieczności wizyty w gabinecie.

Kontakt : +48 791 211 172, kontakt@dagmarakucewicz.pl

Zadbaj o siebie najlepiej! Z serdecznymi pozdrowieniami i życzeniami zachowania zdrowia i spokoju,

Dagmara Kucewicz

Udostępnij post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Dzień dobry,

miło mi, że jesteś. Ta strona powstała z myślą o osobach poszukujących pomocy. Być może czujesz się przytłoczona, rozdarta/ -y między obowiązkami, niemożliwością podjęcia decyzji czy brakiem sensu życia…

Nie ma bardziej Ważkiej Sprawy w Twoim życiu niż Twój komfort psychiczny jestem tutaj po to, aby Ci pomóc.

Zapraszam skontaktuj się

kontakt@dagmarakucewicz.pl