W str_SZCZ2
Dagmara Kucewicz

Dagmara Kucewicz

W STRONĘ SZCZĘŚCIA

Dziękuję Wam za Wasze komentarze i definicje szczęścia. Pisałam, że będzie dalszy ciąg tej serii o szczęściu, gdyż ten temat Was szczególnie zainteresował. Zapraszam do dalszego ciągu i historii Eli.

Ela zaobserwowała podczas pisania, że pojawiło się w jej głowie zupełnie nowe pytanie: jak mogę stać się szczęśliwsza  czy mogę coś zrobić teraz, żeby być szczęśliwa? Jeśli tak to co? Może zamiast oczekiwać i się rozczarowywać stworzyć sobie je na miejscu! Tylko jak? tu przypomniała sobie nagle wiele takich wcale nie ogromnych wydarzeń, lecz malutkich chwil, w których właśnie coś takiego odczuwała, tylko co robiła wówczas? 

Ach tak… nagle przypomniała sobie… takie drobne rytuały, domowe zwyczaje, wypracowane po to, by pamiętać o urodzinach, rocznicach, ważnych datach, osobach, albo sprawach. Ale także zwyczajne rytuały, leniwego popołudnia z książką w fotelu czy ogrodzie, filiżanka herbaty… Ela zaczęła się zastanawiać nad tym, „jak to możliwe, że takie drobne rytuały powodowały, że czuła się szczęśliwa? Hmm…” Przychodziły jej do głowy różne pomysły: „A może to dlatego, że wówczas robiłam coś dla kogoś, lub razem z innymi, albo na łonie natury, albo w dobrej intencji.” Czasami były to wspólne spacery, czasami posiłek, rozmowa z drugą osobą/osobami, albo prowadzenie dziennika. Od jakiegoś czasu Ela wprowadziła do swoich zwyczajów też codzienne ćwiczenia uważności i zauważyła, że po nich super efekt. Czuła się o wiele lepiej, gdyby się tak zastanowić, to czuła się szczęśliwsza, tak jak po innych rytuałach. „Co mogłabym jeszcze robić?”- pomyślała Ela- „a może tak sport, bieganie, joga? – warto też wprowadzić do codziennych rytuałów, pewnie będzie podobny rezultat, muszę to koniecznie sprawdzić!”

Wszystkie swoje obserwacje z własnych badań nad poszukiwaniem szczęścia zapisywała w osobistym dzienniczku. Pisała tam też każdego ranka, za co jest wdzięczna. Zauważyła, że nastawia ją to bardzo pozytywnie na cały dzień. Postanowiła zapisywać 3 rzeczy rano i wieczorem i z tego zrobić odrębny rytuał.

Masz ochotę też na taki dziennik? Ten niezwykły dziennik uczy jak zmniejszyć stres, zwiększyć spokój wewnętrzny, jak poznać i zamienić wzorce myślenia na te prowadzące do szczęśliwszego i spełnionego życia.

U_WANŻNY CODZIENNIK to propozycja dla codziennych bohaterów, dla osób, które chcą zmienić szarą rutynę na szczęśliwe życie. To wartościowy instrument do szczęśliwszego i spełnionego życia. Marzysz o tym, by żyć pełnią życia i u jego schyłku nie żałować, podjętych decyzji? Szczęście nie jest dziełem przypadku, lecz jest kwestią wzorców postawy i myślenia. Użyj U_WANŻNEGO CODZIENNIKA jako Twojego osobistego projektu, w drodze do dobrego samopoczucia i zadowolenia.

Masz pytanie, stoi przed Tobą cel, jakieś wyzwanie, chcesz rozwiązać problem? Stoisz w miejscu? Coś Cię hamuje, by ruszyć? Chcesz poznać i zrozumieć siebie oraz zredukować stres? 

Umów się na rozmowę online lub napisz.

Chcesz poznać sprawdzone i skuteczne metody i sposoby, dzięki którym będziesz sprawniej działać i mieć udane życie, lepiej pokonywać codzienne trudności i żyć w zgodzie ze sobą?  Zapraszam Was serdecznie do WAŻKiej SPRAWY,   która zapewnia Wam wygodny i łatwy kontakt do produktów i usług: PORADY, KONSULTACJE, COACHING, WARSZTATY, KURSY ONLINE, E-BOOKI https://dagmarakucewicz.pl/sklep/

itd.  

Udostępnij post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Dzień dobry,

miło mi, że jesteś. Ta strona powstała z myślą o osobach poszukujących pomocy. Być może czujesz się przytłoczona, rozdarta/ -y między obowiązkami, niemożliwością podjęcia decyzji czy brakiem sensu życia…

Nie ma bardziej Ważkiej Sprawy w Twoim życiu niż Twój komfort psychiczny jestem tutaj po to, aby Ci pomóc.

Zapraszam skontaktuj się

kontakt@dagmarakucewicz.pl